هنر چوب آرنیکا

سرویس خواب MDF بهتر است یا نئوپان ملامینه

سرویس خواب بهتر است یا نئوپان ملامینه

یکی از شایع ترین سوالاتی که مشتریان خرید مصنوعات چوبی با آن مواجه هستند این است که تفاوت اساسی این دو چه بوده و کدام برای خرید محصولات سرویس خواب مناسبتر است .

دربازار امروز هر فرد فروشنده ای با توجه به دانش و برداشت خود توجیهاتی در این زمینه ارائه میدهد که معمولاً در شرایط امروزی توسط خریدار قابل اعتماد نیست . در این بحث تلاش گردیده با موضع بی طرف اطلاعاتی به خوانندگان ارائه گردد تا در نهایت با آگاهی کامل نسبت به خرید اقدام نمایند .

"ام دی اف " کوتاه شده عبارتmedium _ density fiberboard به معنی الیاف با چگالی متوسط می باشدکه از ذرات ریز به هم چسبیده ایجاد میگردد . این ذرات توسط رزین ترکیبی از"اوره- فرمالوئید "که نوعی چسب صنعتی است ، در درجه حرارت بالا و فشار زیاد به یکدیگر چسبیده و MDF را بوجود می آورند . آنچه باعث نگرانی می باشد فرمالوئید به کار رفته در این رزین است . بر این اساس سازمان های استاندارد و فعّالان ایمنی همواره بر استفاده از پنلهای MDF و نئوپان استاندارد تأکید دارند . در ساختار نئوپان نیز برای چسبیده شدن قطعات ، رزین بکار می رود ولی میزان آن بسیار کمتر ازMDF است .

تفاوت اساسی کاربردی بینMDF و نئوپان ملامینه موجود در بازار ایران در مقاومت آنها در برابر آب می باشد . زمانی که مغز پنلها آب را جذب می کنندMDF به میزان کمتری افزایش حجم دارد ولی نئوپان تغییر ضخامت بیشتری خواهد داد .

از طرف دیگر روکش های مورد استفاده بر روی MDF و نئوپان ملامینه هیچ تفاوتی نداشته و پروسه تولید آنها یکی می باشد و پارامترهایی نظیر مقاومت در برابر سایش ، رطوبت و مقاومت در برابر مواد پاک کننده کاملا یکسان است .

از آنجایی که در ساختMDF رزین بیشتری بکار رفته است لذا درصد فرمالوئید منشر شده در محیط نیز بیشتر از نئوپان ملامینه است . از این رو بیشتر در ساخت کابینت و دکوراسیون داخلی مورد اسفاده قرار میگیرد .در مورد سرویس خواب و محیط های بسته ای که افراد مدت زمان زیادی را در آن می گذرانند اکثر تولید کنندگان مایل به استفاده از نئوپان جهت رعایت موارد بهداشتی هستند . بررسی دقیق تر روی محصولات خارجی نیز گواهی بر این ادعا می باشد .

متأسفانه در سالهای اخیر بدلیل عدم اطلاع رسانی کافی ، بسیاری از مصرف کنندگان مصنوعات چوبی ساخته شده با پنلهای MDF را مرغوبتر از نئوپان ملامینه دانسته و آن را یکی از ملاکهای انتخاب خود قرار می دهند .

از نظر مقاومت در محل اتصالات ، نئوپان بدلیل داشتن قطعات بزرگتر و قفل شدگی بیشتر ذرات داخل یکدیگر ، از ساختار مقاومتری نسبت به پنلهای MDF در محل اتصالات برخوردار می باشد .

_ این شرکت افتخار دارد پنلهای خود را از شرکت پویا که یکی از معتبرترین شرکتهای تولید پنلهای MDF و نئوپان ملامینه در ایران می باشد تهیه نموده و برچسب استاندارد این محصولات پشتوانه ای در جهت تضمین سلامت هموطنان خواهد بود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 6 بهمن 1395ساعت 10:24  توسط هنر چوب آرنیکا  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]